cam-balkon-sineklik

Cam Balkon Sinekliği

Cam Balkon Sinekliği’nin montaj sonrası youtube videosunu sağ tarafa ekledik. Dilerseniz butona tıklayarak videomuzu izleyebilirsiniz. 

Bu ürün, bizim geliştirdiğimiz bir sistemdir. Normal pileli sineklikler cam balkona uygulanmaz. Biz extra profiller ve ekipmanlar ile estetik bir görüntüde uygulama yapıyoruz. 

Taklitlerimizden Kaçının !

Genellikle tercih edilen katlanır ve sürgülü camlama sistemidir. Bazı durumlar için cam balkon sinekliği uygun olmamaktadır. Katlamalı cama pliseli, stor ve dışa açılır şekilde takılabilir. Cam balkonun takılma yerine göre de farklılık gösterir. Örneğin, cam balkon demir önüne takılmış ise farklı işlem uygulanır. Son zamanlarda yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

 

 Cam Balkon İçin Sineklik Bulunur Mu?

 

 Sadece cam balkonlara özel olarak tasarlanmış sineklik mevcuttur. Montajı biraz zor olsa da kullanımı gayet kolay sineklikler vardır. Raysineks sistemi cam balkonlar için geliştirilmiştir.

 

 ​​​​1-Pliseli Sineklik Sistemi :

 

 Katlanır cam sisteminde iki türlü takılır. Geniş ölçüler verilirse perde ortada birleşir. Sağa ve sola açılan sineklik için dışarıdan alüminyum dökmek gerekir. Pliseli sineklik özelliği ortada mıknatıs vardır ve o şekilde birleşir. Temel sıkıntı ise geniş balkonlarda birleşim yerlerinin fazladan çizgi oluşmasıdır.

 

 Her cam balkon modelinde tercih edilir. Cam ile sineklik arasındaki boşluğa büyük kıl fitili yerleştirilir. Fiyatın belirlenmesi için pencere genişliği çarpı yükseklik şeklinde ölçülür. Bu şekilde net bir fiyat belirlenir.

 

l Pliseli sineklik kış aylarında toplanabilir. Hiç sineklik takılmamış görüntüsü verir.

l ​​​​​​Geniş ölçülerde mıknatıs sistemi vardır. Mıknatıs sistemi ile birleşir.

l Temizliği sık aralıklar ile yapılmaktadır. Eğer temizlik yapılmazsa tozlar birikir ve sinekliğin fonksiyonunu engeller.

l Sürgülü camlama sistemlerinde bir kurtarıcı olarak tercih edilir.

2- Menteşeli Sineklik Sistemi :

 

 Bir kanadı eşit bölünmüş diğer kanadı ise ayrı bir sistem ile çalışmaktadır. Sineklik üzerine kasa dökülmesi gerekir. Bu kasa kolay çalışması için gereklidir. İçe açılım tercih edilirse, kasa içe doğru açılır. Bu sineklik sistemi içerisinde bir adet kanada sineklik takılır. Bu uygulama pliseli sineklik içinde uygulanır.

 

 3-Portatif Sineklik :

 

 Bazen tek kanada bazen ise çift kanada takılan sistemli sinekliktir. Çift kanat istenirse ayrı imalat yapılması gerekir. Bütün genişliğe sineklik istenir ise o zaman pliseli sineklik önerilir. İstenilen renk uygulanır. Cam balkon takıldıktan sonra cam balkona sineklik istenirse fiyat artışı görülür. Mümkün olursa cam balkon takılma esnasında sinekliğinizi taktırın.

 

 Eşiksiz Cam Balkona Sineklik :

 

 Balkon pencereleri ve bahçe kapılarına uygulanır. Kayar sürgülü olan sineklik, kullanımı kolay ve estetik bir görüntü sağlar. Bunların yanı sıra istenilen zamanda çıkarılır ve temizlenir.

 

l Ebat sınırı yoktur.

l Sağlam ve tam bir koruma sağlar.

l Pratik olması ve kolay kullanımı ile dikkat çeker.

l Dört mevsimde de kullanım sağlar.

l Hava koşullarından etkilenmez.

l Evinize uygun renk seçenekleri mevcuttur.

Sürme Cama Sineklik Takılır Mı?

 

 Sürgülü sistemler de genişlik çok önemlidir. Yukarıda bahsedilen gibi pliseli sineklik takılabilir. Ölçüler dikkatli alınmalıdır. Ya da tercih edilirse üstten motorlu sineklik sistemleri de tercih edile bilir. Motorlu sineklik fiyatları fazla olduğu için fazla talep edilmez. Yapılacak üründe genişlik 2 metreden fazla olmalıdır.

 

 Natürel gri, boyalı bronz, ral ve ahşap renklerden biri tercih edilir. Özel renk yapılırsa bunun için bir miktar fiyat farkı vermeniz gerekir.

 

 Cam Balkondan Sonra Sineklik Takılır Mı?

 

 Cam balkon yaptırdınız ve daha sonra sineklik ihtiyacı duydunuz. Eğer balkon genişliği 4 metre ise cam balkon sinekliği yapılmaktadır. Fakat 2 metreden az ise tercih edilmesi uygun olmaz. Sineklik ölçülerinin belirli bir standardı vardır. Bu ölçülerin aşağısında kalır ve uygulanmaz.

 

l Cam balkon yaptırmak istiyorsanız eğer teknik olarak yardım almalısınız.

l Cam balkona katlanır sistem, pliseli ve dışa açılır sistem takılır.

l Sürme sistem tercih edilirse 2 metre genişlik kabul edilir. Pliseli sineklik takılır.

l Sineklik ve cam balkon rengi aynı olacak şekilde yapılır.

l Kedilerin yırtmasına karşı özel bir tül kullanılır. Evcil hayvanlar için güvenli çevre oluşturur.

Kaliteli Cam Balkon Sineklik Nasıl Olur?

 

 -Su tahliye kanallarının açık olması gerekir. Damlalıklı kasa kullanılması tavsiye edilir.

 -Alüminyum kasa kalınlığı 2 mm ve 2,4 mm arasında olmalıdır.

 -Çelik tekerler kullanılmalıdır.

 -Kanatların genişliği en yüksek 60 cm olmalıdır.

 -Temperleme işlemi standartlara uygun bir şekilde yapılması gerekir.

 -Camlar 8 mm ve 10 mm arasında tercih edilmelidir.

 

 Faydaları Nelerdir?

 

 -Kolay bir şekilde istediğiniz zaman takıp çıkarabilirsiniz.

 -Cam balkonların açılıp kapanmasını engellemez.

 -Kimyasal madde kesinlikle içermez.

 -Kaliteli, işlevsel ve estetik bir görüntü sağlar.

Yazıya Yorum Yap

All fields marked with an asterisk (*) are required