Sinek-isirigina-ne-iyi-gelir (1)

Sinek Isırığına Ne İyi Gelir ?

Sinek Isırığına Ne İyi Gelir ?

 

Bu yazımızda hem yaz aylarında hem kış aylarında peşimizi bırakmayan sineklerin yapmış olduğu; sinek ısırığına iyi gelen çözümleri anlatmaya çalışacağız.

 

1 ) Sinek Isırığının Geçmesi İçin Ne Yapmalıyız?

 

Sinek ısırığının şişliğe, kızarıklığa sebep olduğu alana kolonya sürülmesi en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Fakat normalde sineklerin ısırdıkları bölgeye bu tarz maddelerin değdirilmemesi daha doğrudur. Normalde sinek ısırığına ne iyi gelir? denildiğinde evde kolaylıkla yapabileceğiniz çözümleri sıralayalım. İlk olarak sineğin ısırdığı alanı beyaz sabunlu su ile yıkamamız daha iyi olur. Daha sonra ise oksijenli su, tuzlu su veya limonun kullanılması, kaşıntının daha hızlı bir şekilde geçmesi ve şişliğin oluşmaması için iyi bir yöntemdir. Bunun dışında ciddi şişlik olduğu zaman mutlaka doktora gidilmelidir. Ve doktorunuzun vereceği ilaçlar mutlaka kullanılmalıdır. Bunlar dışında bilinen sivrisinek ısırığı tedavisinde kullanılan jel ve krem türleri de sivrisinek sokmalarına iyi gelmektedir.

 

2 ) Sinek Isırığına İyi Gelen Doğal Yöntemler Nelerdir?

 

1 ) Buz: Sineğin ısırdığı bölgeye ilk anda kompres yapmanız hem acınızı hem de olabilecek kaşıntınıza engel olacaktır.

 

2 ) Tuzlu su: Bir çay bardağı suyun içine bir çay kaşığı tuz koymalısınız. Sonrasında bir kaşık karbonat ekleyip karıştırın. Son olarak hazırlamış olduğunuz bu karışımı kaşınan bölgeye sürmelisiniz. Eğer bu karışımı uygularsanız kaşıntınızın azaldığını göreceksiniz.

 

3 ) Sirke: Sirke sinek ısırıklarına en iyi gelen doğal çözümlerden biridir. Kızarmasını ve şişmesini engeller. Eğer aklınıza sinek ısırığına ne iyi gelir? gibi bir soru gelirse sinek ısırığı olan bölgeye hemen pamuk yardımıyla sirke uygulayabilirsiniz.

 

4 ) Limon: Sinek ısırığının bulunduğu bölgenin kaşınmaması için limon sürebilirsiniz. Buzdolabından aldığınız soğuk bir limonla kompres yapmak ise çok daha iyi gelmektedir.

 

5 ) Aloe Vera: Eğer elinizde Aloe Vera bitkisinden varsa direkt koparıp yaprağından çıkan sıvıyı sürebilirsiniz. Fakat eğer elinizde aloe vera bitkisi bulunmuyorsa direkt aloe vera özlü bir krem kullanabilirsiniz.

 

6 ) Bal: Bal içerisinde antibakteriyel özelliği bulunan bir çeşit üründür. Eğer sinek ısırığının bulunduğu bölgeye bir kaşık yardımıyla bal sürerseniz; sinek ısırığınız şişmesini engeller.

 

Yazıya Yorum Yap

All fields marked with an asterisk (*) are required