Vidasız Sineklik

Vidasız Sineklik – İçten Takma Sineklik

Havaların ısınması ile yaşam alanlarında havalandırmaya daha fazla ihtiyaç duyulmakla birlikte akıllara gelen diğer bir konu da sinek ve böcekler olmaktadır. Uzun yıllardır bu konudaki en yaygın çözüm sineklikler olmuştur.

 Sineklik uygulamalarını kapı ve pencerelerde sıklıkla görmekteyiz. Zamanla gelişen teknoloji ile ergonomi, pratik kullanım ve dayanıklılık gibi ihtiyaçlara cevap veren yeni ürünler piyasaya sürülmüştür. Sinek veya böcekler için başlayan çözüm arayışına kedi, kuş gibi evcil hayvan besleyenlerin ihtiyaçlarına cevap veren çözümler de ortak olmuştur.

 Sineklik Çeşitleri Nelerdir?

 Kullanım amacına ve uygulama yapılacak yerin durumuna bağlı olarak geliştirilen, farklı sineklik çeşitleri bulunmaktadır. Menteşeli, pileli, sürme, içeriden takmalı sineklik ve kedi sinekliği olarak kategorize etmek, seçim sürecini hızlandıracaktır.

 Menteşeli sineklik modelleri hem kapı hem de pencerelerde kullanılabilmektedir. Kapı veya pencerelerin sabit olan kasalarına vidalama ile montajı yapılmaktadır. Menteşeler yardımıyla kanat halinde açılıp kapatılabilmektedir.

 Pileli sineklik modeli, perdelerin açılıp kapanmasına benzer bir kullanıma sahiptir. Çok az yer kaplaması nedeniyle korkuluğun bulunduğu veya kanat halinde açılması için yeterli alanın olmadığı pencere ve kapılarda kullanılmaya elverişlidir.

 Sürme sineklik çeşitleri raylı bir mekanizma yardımıyla kaydırılabilen modellerdir. Montajı ustalık isteyen bu modelde, kaydırmak için ayrıca bir alana ihtiyaç duyulmaktadır.

 İçeriden takmalı sineklik modeli son zamanlarda fazlasıyla tercih edilen bir model olmuştur. Montaj gerektirmeden kullanılabiliyor olması nedeniyle pratik kullanım ve ergonomi açısından ihtiyaçlara çözüm olmaktadır.

 Vidasız Sineklik Nedir?

 Montajı ve kullanımı esnasında herhangi bir vidalama veya delme işlemine ihtiyaç duyulmaması nedeniyle vidasız sineklik olarak adlandırılmaktadır. Tırnaklı bir sistem kullanılarak takılıp sökülebilmesi nedeniyle profile veya kasaya herhangi bir zarar vermemektedir. 25 yılı aşkın tecrübe ile bu alanda hizmet veren EMSA firması, vidasız sineklik uygulamalarında önde gelen firmalardandır.

 İçeriden Takmalı Sineklik Nedir?

icten-takma-sineklik_320x320

 Pileli sineklik modelinin geliştirilmesi ile oluşan içeriden takmalı sineklik modeli, tüm kapı ve pencerelerde kullanıma imkan sağlamaktadır. Farklı renk seçenekleri bulunması nedeniyle kullanıldığı yere uygun renk seçebilme fırsatı sunmaktadır.

 Kolayca sökülüp takılmaya imkan veren mekanizması sayesinde çıkarıp yıkanabilmektedir. Vidasız sineklik olması nedeniyle ustalık veya alet gerektirmeden sökülüp takılabilmektedir. İçeriden takmalı sineklik, modern tasarımı ile göze hitap ettiğinden dolayı dekoratif model grubu içinde yer almaktadır.

 Kullanıcının tercih ettiği her renkte üretimi yapılabilir. Bu özelliği ile mobilya ve profil renkleri arasında uyum sağlanabilmektedir. Şık tasarımının yanında, uzun ömürlü dayanaklı malzemeden üretilmesi yıllarca ve sorun yaşamadan hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Yazıya Yorum Yap

All fields marked with an asterisk (*) are required