esenyurt-sineklik

Esenyurt Sineklik

Esenyurt Sineklik Fiyatları

Sineklik günümüzde en çok tercih edilen ürünlerden biri olmasının yanı sıra işlev olarak bilhassa yazın haşeratlardan veya dışarıdan gelen herhangi bir hayvandan havalandırma esnasında evi korumak için balkon veya pencereye takılan alettir. Evlerde veya işyerlerinde kullanılabilen bu sinekliklerin de elbette birçok çeşidi mevcuttur. Sineklikler yapılırken güneşe dayanıklı malzemelerden yapılmalıdır. Çünkü sineklikler dışarı ile temas halinde olan aletlerdir. Aynı zamanda kimyasal maddelerin yani sıra sineklikler daha sağlıklıdır. Tabi ki her alanda kullanım olarak değişiklik göstermektedirler. Hangi alanda hangi türünün tercih edilmesi gerektiğini bulmak için uzman bir firmadan yardım almak gerekir. Sineklikler dört mevsim kullanılabilir. Sineklik secini konusunda Esenyurt sineklik tüm sorulara cevap vermektedir.

sineklik-uzmani

 Sineklik Çeşitleri Nelerdir?

 Sineklikler menteşeli sineklik, pileli (plise) sineklik, stor sineklik, sürgülü sineklik olmak üzere dörde ayrılmaktadırlar. Bu sinekliklerin genel hatları ile işlevleri aynı olmakla birlikte kendi içlerinde incelendikleri zaman hepsinin görevi ve malzemeleri farklıdır.

  1. Menteşeli Sineklik

 En sık tercih edilen sineklik türlerinden biri menteşeli sinekliklerdir. Bu sineklik modelleri pencere ve kapılara zorlanmadan monte edilebilirler. Menteşeli sineklikler, pencere veya balkonun dış kısmına takılır ayni zamanda dışa doğru açılıp gerek duyulduğunda da kapanabilir. Evlere ve apartmanlara en uygun tarzda olan sineklik modeli menteşe sinekliklerdir. Menteşe sinekliklerin tercih sebeplerinden bazıları da bu sinekliğin temizliği kolaydır ve rahat bir kullanım yapısı vardır.

  1. Pileli (Plise) Sineklik

 Akordeon sineklik olarak da bilinen pileli sineklik türü genelde Fransız balkonlarda ya da bahçe ve teras kapısı gibi dışa açılması mümkün olan büyük camlarda kullanılır. Katlanabilir yapıya sahip olan pileli sineklikler katlanınca yer kaplamazlar ki bu bir avantaj sağlar aynı zamanda katlanma özelliğinden dolayı katlanan yerler kolay deforme olabilir ki bu da dezavantajdır. Bundan dolayı pileli sinekliklerde işçilik ve kalite çok önemlidir. Aynı zamanda pileli sineklikler kullanım olarak da oldukça kolaydır.

  1. Stor Sineklik

 Stor sineklikler stor perde olarak da geçmektedirler. Stor sineklikler sinekliğin üst bölümünde toplanabilir ve yukardan aşağı doğru çekilerek kullanılabilir. Stor sineklikler en uzun sineklikler olarak da bilinmektedirler. Aynı zamanda stor sineklikler yaylı makara yapısından dolayı tel vasıtası ile açılıp kapanan yapıdadırlar. Bunların yanında temizlik esnasında yukarı çekilme özelliğinden dolayı kolaylık sağlarlar. Stor sinekliklerde her mevsime ayak uydurma konusunda dayanıklıdırlar.

  1. Sürgülü Sineklik

 Sürme sineklik olarak da adlandırılan bu model sineklikler bilhassa balkon kapılarında sıkça tercih edilmektedirler. Pencere veya balkonların dış cephesine kurulan raylar vasıtası ile açılıp kapanma özelliğine sahiptirler. Kullanımı kolaydır. Fakat kurulumu zor olan bu sineklikleri monte ederken ilgili firmanın bu işlemi yapması daha sağlıklı olacaktır. Sürgülü sineklikler dışa doğru açılıp kapanabilirler. Sürgülü sineklik kurulacak olan yere dıştan takılan sineklik türü olarak da bilinir.

 Tüm bu sineklik modelleri Esenyurt sineklik bünyesinde kolayca bulunmaktadır.

 Eğer evde evcil bir hayvan besleniyorsa sinekliğin malzemesinin metalden olması daha sağlıklı ve kullanışlı olacaktır. Bu tarz evlerde sineklik tülleri mümkün mertebe tercih edilmemelidir zira sineklik tülleri hassas yapıya sahip oldukları evcil hayvan beslenen evlerde kolay deforme olabilir hatta işlevini tamamen kaybedebilir.

banner

 Sinekliklerin Kullanımı ve Bakımı

 Sineklik çerçeveleri olabildiğince dayanıklı ve uzun ömürlü malzemelerden yapılırlar fakat orta kısımda yer alam tümün hassas yapısından dolayı kullanım ömrü oldukça kısadır. Bundan dolayı sinekliğin tülü hasarlandığında sinekliğin ömrünün uzatılabilmesi için tülün en kısa zamanda yenilenmesi veya değiştirilmesi gerekmektedir. Sinekliğin ömrünün uzatılmasının bir diğer seçeneği de kış aylarında sökülerek kaldırılmasıdır. Çünkü kış aylarındaki mevsimsel etkilerden dolayı zarar görebilir.

 Sinekliklerin temizliği ise suya tutularak veya yıkanarak yapılabilir. Tabi bunun için sinekliğin sökülmesi gerekir. Ya da biz bez yardımı ile sökülmeden de silinebilir. Fakat bez ile silinen sineklikler bastırılmadan silinmelidirler ki zarar görmesinler. Tak çıkar sineklikler temizlik yeninden en kolay sinekliklerdir. Bunlar arasında cırt sineklikler başı çekmektedirler ki kolayca makinede dahi yıkanabilirler. Alınan sineklikler temizlenmeden önce temizlik talimatları iyice bilinmelidir. Çünkü bazı sinekliklerde üretici firmanın yıkanmamalı talimatı yer alabilir. Bu talimat aksine bir işlem sinekliğin kullanım ömrünü azaltabilir hatta işlevini tamamen yitirmesine sebebiyet verebilir.

kedi-sevgisi

 Kullanım Alanına Göre Sineklikler

 Sineklikler aynı kumaştan kesilmiş gibi sanılsa da yakından incelenince hepsinin farklı kumaşlara sahip olduğu anlaşılmaktadır.

  1. Fiberglass

 Naylon ağ olarak da bilinen bu malzeme korozyona uğramadığı, paslanmadığı ve de lekelenmediği için tercih edilmektedir. Ancak diğer malzemelere göre çok daha kolay deforme olup, gerilip, yırtılabilirler.

  1. Alüminyum

 Diğer malzemelere kıyasen daha dayanıklı olan alüminyumun dezavantajı da kolayca kırılabilir ve kırışabilir olmasıdır.

  1. Paslanmaz Çelik

 Çelik ise alüminyumdan daha kuvvetli bir yapıya sahip olmasının yanı sıra yangın alanlarında bulunan evler için paslanmaz çelik sineklik tercih edilir.

  1. Güneş

 Güneş korumasının önemli ve gerekli olduğu mevkiler için tercih edilen güneş sineklikleri, ısıyı engeller ve emer bu özellerin yanı sıra gölge de sağlar. Güneşin direk temas ettiği veranda gibi alanlar için ideal tercihtir.

sürgülü-sineklik

 Sineklik Fiyatları

 Elbette yapım malzemesine, çeşidine, işçiliğe ve kullanım alanına göre sineklik fiyatları da değişim göstermektedir. Fakat piyasa fiyatları sinekliklerde çok uçuk değildir. Bu konuların hepsinde Esenyurt sineklik ilgililere yardımcı olacaktır. Aynı zamanda emsasineklik.com adresinden tüm bilgilere ulaşmak mümkündür. Yetkililer müşterilere gerekli ilgi alakayı gösterip her konuda yardımcı olmaktadır.

Yazıya Yorum Yap

All fields marked with an asterisk (*) are required