katlanir-sineklik

Katlanır Sineklik

Katlanır Sineklik Modeli

Katlanır sineklik modeli yatay veya dikey şekillerde uygulanabilen bir sineklik modelidir. Katlanır sinekliklerde genişlik en fazla 400 cm yükseklik en fazla 300 cm olmalıdır. Katlanır sineklikler ahşap, pvc doğrama başta olmak üzere tüm pencerelere uygulanabilirler. Bu tarz sineklikler evin içine açılarak daraltan mekanları genişletmede oldukça fayda sağlayacak bir sistemdir. Gerektiğinde ya da istenildiğinde katlanır sineklik rahat bir şekilde toplanabilmektedir.

 Katlanır sinekliklerde tül kullanımı sayesinde hava koşulları ne olursa olsun fark gözetmeden rahatlıkla kullanabilir. Ayrıca katlanır sinekliğinizi kışın çıkarmanıza gerek kalmamaktadır. Katlanır sinekliğinizin köşelerindeki plastik takozları sayesinde pratik şekilde montajı yapılabilmektedir. Bu tarz bir sinekliğe sahip olursanız özel renk alternatifleri ile bulunduğu ortama en uygun, uyumlu ahenkli bir görüntü sağlar. Katlanır sinekliklerin ayrı bir avantajı ise demonte şekilde sevk edilebilmesi ve bu sayede taşıma giderlerini minimum düzeye indirebilmesidir. Bu tarz katlanır sineklik modelleri evlerinize hem gösterişli hem de şık bir görünüm ve aynı zamanda kullanım açısından büyük bir rahatlık sağlamaktadır.

 Katlanır Sineklik Nasıl Temizlenmelidir?

 Sineklikler genel olarak dış ortamda bulunmaları sebebiyle hemen tozlanır ve hemen kirlenirler. Bu durumun oluşması görsel olarak ve aynı zamanda sağlık açısından da bir sorun oluşturmaktadır. Bu durumdan ötürü katlanır sinekliğinize zarar vermeden temizlemek büyük bir önem teşkil eder.

 Katlanır sinekliğiniz için temizliğe başlamadan önce ilk olarak bilmeniz gereken şey; sineklik tülü denilen malzemenin fiberglastan veya alüminyumdan üretildiğidir. Bu konuya dikkat çekmemizin sebebi ise bu malzemenin kesinlikle fırça ile temizlenmemesi gerektiğidir.

 Çünkü eğer temizlikte fırça kullanırsak bu fırçalar, tüllerin gözeneklerinin açılmasına sebep olurlar. Ve bu da beylikdüzü sineklik tülünün işlevsizleşmesine neden olur. Bunun dışında üstlerindeki malzemenin soyulmasına, silinmesine de engel olmamız gerekmektedir. Katlanır sinekliklerin temizlik konusundaki sağladığı en büyük kolaylıklardan biri menteşelerinden çıkarılabiliyor olmalarıdır.

 Menteşelerinden çıkabilen sineklikleri temizlemek her zaman için daha kolay, daha pratiktir. Sineklik kanatlarını dikkatlice çıkarttıktan sonra su ile temizleyebilirsiniz. Daha sonra yumuşak bir nemli bezle silebilirsiniz. Silerken sineklik tülüne bastırmamaya çok dikkat etmelisiniz. Ayrıca temizliğiniz sırasında asitli, ağır kimyasal içeren deterjanlar kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

Yazıya Yorum Yap

All fields marked with an asterisk (*) are required